Eski Foça'da Küçük Bir Pansiyon

COVID-19

İYON PANSİYON TESİS İÇİ SALGIN TEDBİR PLANI

Tesis Koronavirüs Sorumlusu : Umut TUTAR (0532.7389918)

En yakın sağlık kuruluşu : Foça Devlet Hastanesi (0232.8126750)
Adres : Atatürk mah. Çam Sk. No: 7 Foça / İzmir

Değerli Misafirimiz,

Bildiğiniz gibi günümüzde Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) dünyada yaygın olarak görülmektedir. Konaklama tesisimizde siz değerli konuklarımızı en üst düzeyde korumak amacıyla birçok önlem almaktayız. Alışmaya çalıştığımız bu yeni düzende alınan önlemler ve getirilen yükümlülüklerle ilgili anlayışınıza sığınır, bu kurallara gösterdiğiniz anlayış ve destek için çok teşekkür ederiz. İşletme olarak sizi koruyabilmek için aldığımız önlemleri aşağıda sizlerle paylaşmak isteriz:

 1. Otelimize girişte hijyen paspası kullanmaktayız. İşletmeye girişte ayakkabı ile girebilecek tüm virüslerin yok olmasını sağlamaktadır. Resepsiyon önünde personel hariç 3 kişi bekleyebilmektedir. Girişte misafirlerimiz için yer işaretlemeleri yapılmış, koronavirüs ile ilgili bilgilendirme yazıları asılmıştır.
 2. Kayıt sırasında tüm misafirlerimizin maske takması sağlanmaktadır. Maskesi olmayan misafirimize maske temini işletmemiz tarafından yapılmaktadır.
 3. Girişte tüm misafirlerimizin ateşleri ölçülüp kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca son 14 gün içinde seyahat durumu, koronavirüs geçirip geçirmediği ve varsa kronik rahatsızlığı gibi bilgiler talep edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.
 4. Tüm odalar ve tüm genel alanlar her gün misafir çıkışlarından sonra kullanılan oda içindeki tüm eşyalar, kapı kolları, kumandalar, saç kurutma makinesi, tekstil malzemeleri ve bütün yüzeyler Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı özel dezenfektanlar ile dezenfekte edilmektedir. Ayrıca oda boşaltıldıktan sonra kapı ve pencereler açılarak doğal havalandırma sağlanmaktadır. Bu süreçlerden sonra odaya yeni misafir alınmaktadır.
 5. Odada kullanımınıza sunulan sabun, şampuan ve tek kullanımlık terlik özel olarak sizin için dezenfekte edilerek poşetlenmektedir.
 6. Tüm tekstil ürünleri 60 derece sıcaklık ile ön yıkamalı program ile yıkanmakta, güneşte kurutulmakta ve koruyucu ekipman kullanan personelimiz tarafından özenle odanıza yerleştirilmektedir.
 7. Ortak bahçede ve tesis girişinde pedallı ve dirsek ile basmalı el dezenfektanları siz misafirlerimizin kullanımı için yerleştirilmiştir. Ortak alanlarda hijyenik atık kutusu ve geri dönüşüm kutuları bulunmaktadır.
 8. Ortak alanlar, sosyal mesafe yönetmeliklerine uygun olarak hazırlanmış, masalar arasında gerekli mesafe sağlanmıştır. Bahçede bulunan her odaya özel bahçe alanı çitler ile yeniden dizayn edilmiştir. Böylece bahçe odalarının diğer misafirler ile teması kesilmiş ve her odanın kendine özel mobilyalı bahçesi olması sağlanmıştır.
 9. Odalarda bulunan klimalar inverter split klimadır, merkezi ısıtma ve soğutma kullanılmamaktadır. Klimalar her misafirin çıkışından sonra özel dezenfektan sprey ile dezenfekte edilmekte ve filtreleri haftalık periyotlarda ayrıntılı temizlenmektedir.
 10. Personelimize virüs, korunma, temizlik ve koruyucu ekipmanlar hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Personelin kullandığı tüm ekipman ve araç gereç günlük dezenfekte edilmekte, tek kullanımlık maske, eldiven, önlük kullanılmaktadır. Odaların temizliğinde her oda için ayrı tek kullanımlık ekipmanlar kullanılmaktadır.
 11. Mutfağa giren tüm malzeme önce sirkeli su ile temizlenmekte, tüm ürünler paketli olarak satın alınmaktadır. Mutfakta çalışan personel maske ve eldiven ile çalışmaktadır. Kahvaltıda kullanılan tabak, çatal, bardak bulaşık makinesinde 70 derecede yıkanıp, eldiven kullanılarak servis edilmektedir. Kahvaltıda tek kullanımlık tuz, baharat verilmekte, çatal bıçak seti poşetli olarak sunulmaktadır. Dezenfekte edilmiş kahvaltı masası bir gün içinde sadece bir oda tarafından kullanılmaktadır.
 12. Tüm personelin tesise girişte ve çıkışta ateşi ölçülmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Personelimizin size hizmet ederken, aynı zamanda sizi maksimum düzeyde korumayı ilke edinmiştir. Kendi kişisel hijyenini sağlamanın yanı sıra sizin de hijyeninizi sağlamakla yükümlüdür. Lütfen personelin size yapacağı ikazlarda, bu ikazların sizin güvenliğiniz için yapıldığını göz ardı etmeyiniz.

Sizi ağırlamaktan mutluluk duyuyor, sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmeniz için elimizden geleni sağlamaya çalışıyoruz.

Anlayışınız ve işbirliğiniz için tekrar teşekkür ederiz.